O projekte elektromobil.TV

Prečo sa venujem elektromobilom? Od malička boli autá mojou najväčšou záľubou. Postupne autá prerástli aj do môjho profesijného života. Dlhé roky som sa pohyboval v obore servisu spaľovacích áut, ich prevádzke a náhradných dielov. Môj archaický názor bol, že najlepšie auto je poriadne silný diesel. Neskôr som ho pozmenil na výkonný benzínový motor. Až do chvíle, keď som po prvej vlastnej skúsenosti s elektromobilom musel radikálne prehodnotiť svoj názor na automobilový priemysel. Prvé kilometre za volantom služobného Nissanu Leaf firmy Greenway ma nasmerovali na úplne inú koľaj. Odvtedy naberám skúsenosti, vzdelávam sa v oblasti elektromobility a svoje nadšenie som preniesol do výmeny vozového parku v mojej garáži. Výmena starého spaľovacieho auta za ojazdený elektromobil bolo jedno z najlepších rozhodnutí.
Dlhé roky však vnímam na Slovensku slabú informovanosť o tomto druhu pohonu. Väčšina všeobecných mienkotvorných médií sa elektromobilite venuje iba všeobecne a povrchne. Veľakrát, žiaľ, s absurdnými chybami a zavádzaním. Aj preto som si povedal, že skúsim priniesť medzi ľudí aj môj názor, moje vedomosti a nadobudnuté skúsenosti.
YouTube kanál Elektromobil som „zapojil do prúdu“ na jeseň 2020. Veľmi pozitívne hodnotenia a komentáre pod videami ma predsvečili, že to bol rozumný krok. Informácie v mojich videách sú nezaujaté a často aj kritické. Ľudia však vďaka tomu zistia o elektromobilite reálne informácie a môžu si lepšie vybrať ich prvý elektromobil.
Ďalším logickým krokom tak bola tvorba web stránky. V mnohom kopíruje informácie z YT, je tu však možnosť prispievať aj krátkymi článkami a nájdete tu aj informácie, ktoré sa na YouTube nezmestia. Budem rád, ak sa stanete odberateľom môjho YT Elektromobil. Tiež budem vďačný, ak spolu rozbehneme túto web stránku na plné obrátky a podarí sa tak šíriť elektromobilitu medzi ďalšiu skupinu ľudí 🙂

Ďakujem
Milan Bahna